1. SZYCIE MIAROWE
Garnitury/Marynarki/Spodnie/Kamizelki


Szycie miarowe to doskonała opcja dla klientów, którzy mają problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego rozmiaru na sklepowych wieszakach, oczekują świetnego dopasowania garnituru do swojej sylwetki, bądź pragną odmiany w swoim wizerunku.
Oferujemy bogaty wybór wełen pochodzących od najlepszych i najbardziej znanych włoskich i angielskich producentów o skrętności od SUPER 110’S do SUPER 180’S. Na pewno znajdą coś dla siebie klienci ceniący klasyczne, doskonałe jakościowo tkaniny w uniwersalnych i ponadczasowych kolorach, jak i klienci niebojący się innowacji, gotowi na zabawę kolorami i deseniami.
Oprócz wspaniałych tkanin ich bogatego wyboru oferujemy również profesjonalną obsługę, doradztwo i stylizację. Pomożemy w doborze najlepszej tkaniny i najlepszego kroju, który będzie idealny dla sylwetki klienta. Doradzimy jaki garnitur wybrać na daną okazję- w zależności, czy jest to strój do pracy, na ważną uroczystość czy do ślubu. Doradzimy też, z której metody szycia miarowego najlepiej skorzystać przy danej sylwetce by osiągnąć najlepsze rezultaty.
O niewątpliwych zaletach szycia miarowego można przeczytać w naszym artykule.

Całkowity czas realizacji wynosi 4 tygodnie (dla usługi advanced made to measure) oraz 5-6 tygodni (dla usługi semi-bespoke). Realizujemy też zlecenia ekspresowe (ok. 1,5 tygodnia) jednak ich cena jest wyższa.
Przyjmujemy zamówienia na garnitury dwuczęściowe, trzyczęściowe, smokingi, marynarki, spodnie oraz kamizelki (jednorzędowe, dwurzędowe, z klapami, bez klap itd.)

Szycie miarowe realizujemy za pomocą dwóch metod omówionych poniżej.

 

1. METODA ADVANCED MADE TO MEASURE

Oprócz standardowego zdjęcia miary przez wyspecjalizowanego doradcę, klient otrzymuje do przymierzenia garnitur w zbliżonym do jego sylwetki rozmiarze (tzw. garnitur modelowy). Pomaga to w wizualizacji efektu końcowego i dokładnym omówieniu kroju i fasonu garnituru.
Przede wszystkim jednak na tym etapie (co odróżnia tą metodę od zwykłego made to measure oferowanego np. w sklepach sieciowych) drobiazgowo upinamy garnitur modelowy, dopasowując go do sylwetki klienta. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu już na tym etapie jesteśmy w stanie wziąć pod uwagę absolutnie każdy mankament sylwetki, bądź każde życzenie i każdą preferencję klienta regulując zbyt okrągłe plecy, kompensując opadające barki lub równając krzywizny sylwetki.
Dzięki bezpośredniej współpracy z krawcem (co również odróżnia tę metodę od zwykłego made to measure) dokładnie analizujemy sylwetkę klienta i mamy możliwość ingerencji w każdy element kroju garnituru tak, by w garniturze docelowym osiągnąć dopasowanie idealne.
Na drugim spotkaniu z klientem realizujemy przymiarkę na wykończonym garniturze z tkaniny docelowej. W razie konieczności korygujemy poszczególne elementy według życzeń klienta.
Trzecie spotkanie to przymierzenie wykończonego i gotowego garnituru oraz odbiór.

CENNIK dla usługi ADVANCED MADE TO MEASURE:
(tkanina + szycie dla garniturów dwuczęściowych)

Od kwoty 3200zł wzwyż - w zależności od wybranej tkaniny.  

2. METODA SEMI- BESPOKE

Początek realizacji usługi semi- bespoke jest taki sam jak w advanced made to measure. Oprócz standardowego zdjęcia miary przez wyspecjalizowanego doradcę klient przymierza garnitur testowy w zbliżonym do swojej sylwetki rozmiarze, który następnie drobiazgowo jest na nim upinany. Różni się natomiast kolejny etap.
Pierwsza przymiarka w metodzie semi- bespoke odbywa się na tkaninie zastępczej – tak zwanej. „surówce”. Na tym etapie klient widzi efekt docelowy dopasowania jednocześnie ciągle ma możliwość ingerencji w każdy element kroju garnituru, gdyż jeszcze nie został on skrojony z tkaniny docelowej. Można tutaj dopasować absolutnie wszystko włącznie ze zmianą szerokości klap, szerokością patek i ich ilością, umiejscowieniem górnego guzika, fasonem spodni i tym podobnych.
Druga przymiarka odbywa się już na skrojonym z tkaniny docelowej garniturze biorąc pod uwagę wszystkie modyfikacje z etapu tkaniny zastępczej. Na trzecim spotkaniu klient może odebrać gotowy garnitur po ostatnich szlifach.

CENNIK dla usługi SEMI- BESPOKE:
(tkanina + szycie dla garniturów dwuczęściowych)

Od kwoty 3800zł wzwyż - w zależności od wybranej tkaniny.


 


2. SZYCIE MIAROWE
Koszule


Jako uzupełnienie oferty garniturów i marynarek oferujemy również usługę szycia miarowego koszul męskich, które realizujemy wyłącznie metodą ADVANCED MADE TO MEASURE. Tutaj również znajdą Państwo szeroki wybór kolorystyki i deseni z najlepszej bawełny egipskiej.
Razem z klientem wybieramy tkaninę oraz dopracowujemy każdy szczegół. Wybieramy kołnierzyk (np. włoski, półwłoski, kent, button-down, łamany), guziki, kolor nici i wszelkie inne detale.

Cena koszuli szytej na miarę to 500zł (szyta solo, bez garnituru) lub 450zł (szyta w komplecie z garniturem) i już ta cena obejmuje olbrzymi wybór włoskich tkanin, w tym pięknych Two- Ply typu chevron, diagonal, oxford i wiele wiele innych. Oferujemy również wykonanie haftowanego monogramu, guziki z masy perłowej czy guziki biżuteryjne do koszul smokingowych za które to nie pobieramy dodatkowej opłaty.


 


Uprzejmie prosimy o rezerwację terminów spotkań.

Kontakt z salonem :
ul. Floriańska 14 (róg z ul. św. Tomasza)
tel. 533 805 008
butik@andregrand.com.pl